9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Limaj e Krasniqi javën e ardhshme zyrtarizojnë partinë

Fatmir Limaj dhe jakup Krasniqi22Pas nismës së AAK-së për të mbledh nënshkrimet në mënyrë që të ngrit mocion votëbesimi për qeverinë aktuale, Fatmir Limaj dhe Jakup Krasniqi janë hedhur në aksion për zyrtarizimin e partisë së tyre.

Burime të ORAinfo të afërta me zhvillimet rreth partisë së Limajt e Krasniqit kanë thënë se ‘binomi’ i ri në politikën kosovare do ta zyrtarizoj partinë kah mesi i javës së ardhshme.

Ende nuk dihet emërtimi i partisë më të re në Kosovë, por spekulohet se mund të quhet Iniciativa Qytetare për Kosovën, apo Partia e Re Demokratike. Gjithçka pritet të sqarohet javën e ardhshme

Më Shumë

Nëntori, muaji i shenjtë mbarëkombëtar

Prof.dr. Xhafer Beqiraj Zonja dhe zotërinj, sot jemi mbledhur këtu për të festuar një nga ditët më të rëndësishme të historisë sonë kombëtare, Ditën e...

Fitore bindëse e Bashkimit

Bashkimi ka shënuar fitore bindëse ndaj Istogut me rezultat 93:53 (23:14, 22:18, 20:17, 28:4), në xhiron e dhjetë të Prince Caffe Superligës. Prizrenasit e nisën...

Lajmet e Fundit