21.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Opozita sërish s’voton marrëveshjet ndërkombëtare

Kuvendi i Kosovës sërish ka dështuar t’i miratojë marrëveshjet ndërkombëtare në seancën e sotme plenare.

Tri partitë opozitare, PDK, LDK dhe AAK u shprehën që nuk do të marrin pjesë në votim për asnjë marrëveshje ndërkombëtare dhe projektligj, për shkak të situatës politike në vend.

Rrjedhimisht, kryetar i Kuvendit, Glauk Konjufca nuk i hodhi në votim fare marrëveshjen për ratifikimin e Marrëveshjes së kredisë dhe projektit ndërmjet Kosovës dhe KFW, Frankfurt Am Main (KFW) për Projektin -Zhvillimi i sektorit të energjisë VII – përmirësimi i rrjetit të transmetimit, dhe për ratifikimin e Marrëveshjes së kredisë në mes të Republikës së Kosovës dhe Bankës Evropiane për rindërtim dhe zhvillim për Projektin “Ngrohtorja solare e Prishtinës”./kp/

Më Shumë

Kurti: Amerika është mikja dhe partnerja jonë historike

Kryeministri Albin Kurti sot është takuar me nënsekretaren e Departamentit të Shtetit për Çështje dhe Diplomaci Publike, Elizabeth Allen. Pas takimit, përmes një shkrimi, Kurti...

“Prizren Fest” anëtare e European Festivals Association

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit “Prizren Fest” zyrtarisht është bërë anëtare e European Festivals Association (EFA), shkruan KultPlus. “Jemi të emocionuar dhe krenarë për këtë mundësi...

Lajmet e Fundit