19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Pacolli: AKR-ja do ta kalojë pragun

pacolli me bajram kosouminKryetari i Aleancës për Kosovë të Re, Behgjet Pacolli ka apeluar të gjithë që të rrinë të qetë, pasi që sipas tij, AKR-ja do ta kalojë pragun. Paolli gjatë një konferencë për media ka thënë se partia e tij është e pastër dhe se anëtaret e saj nuk janë të hetuar si të disa partive të tjera.

“Unë ju kum thënë, mos e keni dert, këqyrni punët e tuaja dhe leni AKR-në të udhëtojë lirshëm pasi që ne e dimë ma mirë për fatin tonë. E dini vet se para zgjedhjeve lokale krejt kanë fol që AKR-ja do të zhduket por që ne i fituam dy komuna me rëndësi të madhe”, ka thënë Pacolli.

Këto deklarata, Pacolli i ka dhënë gjatë aderimit zyrtar të ish-kryeministrit, Bajram Kosumi në AKR.

Më Shumë

Bujqit e Rahovecit përkrahen me 21 milionë euro grante e subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë vikendit ka qëndruar në qytetin e Rahovecit, me ç’rast ka shënuar “Ditën e Verarisë”,...

Zyrtarja e bankës në Prizren njofton policinë për deponim të parave të falsifikuara

Një zyrtar i një banke  në Prizren ka informuar se nga disa klientë janë deponuar monedha të ndryshme që dyshohet të jenë të falsifikuara. Po...

Lajmet e Fundit