6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Parashikim i motit për sot në Kosovë

Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot i vranët dhe intervale me diell.

Sipas IMHK-së, në disa vendet vranësirat mund të sjellin edhe reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë celsius.

Më Shumë

Barnetta: Xhaka është lider i vërtetë

Bayer Leverkuseni luan sot prej orës 17:30 ndaj Ëerder Bremenit. Me fitore, skuadra e Granit Xhakës shpallet kampione e Bundesligës. Dhe merita të mëdha...

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë, do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës nga ana e Kosovës dhe Morinës nga ana e...

Lajmet e Fundit