2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius.

Tutje, IHMK-ja ka bërë të ditur se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindjes dhe juglindjes.

Më Shumë

Tërmet në Bosnjë dhe Hercegovinë

Një tërmet me magnitutë prej 4.6 ballë të shkallës Rihter, është regjistruar mëngjesin e sotëm në Bosnjë dhe Hercegovinë. Këtë e ka bëre të ditur...

Katër raste të parave të falsifikuara brenda 24 orëve

Katër raste të falsifikimit të parave janë raportuar në Policinë e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit.Në Fushë Kosovë një punëtor i bankës ka...

Lajmet e Fundit