19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Pas problemeve me stomak, Erdogan shfaqet në publik pas tre ditëve në një panair në Stamboll

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u pa për herë të parë në publik të shtunën, tre ditë pasi zyra e tij tha se ai kishte një infeksion stomaku, derisa kanë mbetur edhe pak javë drejt zgjedhjeve në vend.

Erdogan iu drejtua një publiku në Stamboll në një panair tregtar të aviacionit, i quajtur Teknofest dhe hodhi lule në drejtim të mbështetësve që erdhën me flamuj turq.

Krahas presidentit turk 69-vjeçar në këtë ngjarje ishin presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev dhe kryeministri libian Abdul Hamid Mohammed Dbeibah.

Si Azerbajxhani ashtu edhe Libia kanë përdorur drone luftarake turke, mes konflikteve, dhe këto makineri pa pilot do të shfaqen në festivalin e aviacionit të fundjavës.

Që nga e marta, Erdogan raportohej se nuk po ndihej mirë dhe tani u pa në panairin Teknofest në aeroportin e vjetër Atatürk të Stambollit, një ngjarje që ekspozon dronët dhe aeroplanët e ushtrisë.

Erdogan pati pezulluar fushatën zgjedhore pasi u sëmur gjatë një interviste të drejtpërdrejtë televizive të martën.

Ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca tha se Erdogan vuante nga gastroenteriti – një problem i tretjes që mund të trajtohet lehtësisht dhe zakonisht zgjidhet brenda pak ditësh.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

25-vjetori i masakrës së Lubizhdës, Haradinaj: Hasi dha shumë për atdheun

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tyre, 54 shqiptarët e Lubizhdës së Hasit.   Ish-kryeministri thotë...

Osmani uron Ditën e Romëve: Kosova nderon trashëgiminë e tyre kulturore

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar komunitetin rom në ditën ndërkombëtare të tyre. Ajo ka thënë se komuniteti rom që jeton në Kosovë është...

Lajmet e Fundit