24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

PDK-ja dhe LDK-ja, sot fillojnë fushatën zgjedhore në Prizren

Ura e gurit ne prizrenPDK-ja dhe LDK-ja fillojnë fushatën zgjedhore për balotazh në Prizren. PDK-ja tubimin zgjedhor do të fillon Mushnikovë, për të vazhduar me elektoratin në Arbanë dhe Lubizhdë të Qytetit.

“ Tubim elektoral në Mushnikovë mbahet në Shtëpinë e Kulturës.Në ora 18:00 po ashtu mbahet tubimi në lagjen “Arbanë ‘’, në SHFMU ‘’ Ibrahim Fehmiu ‘’ dhe në ora 19:00 – tubim elektoral mbahet në Lubizhdë të Qytetit, përkatësisht në shkollën “Ekrem Rexha’ “, thuhet në njoftimin e PDK-së.

Edhe LDK-ja fushatën zgjedhore për balotazh do të fillojë sot në orën 13:00 në Hotel “Theranda”, ku do të takohen gratë e kësaj partie.

“Ndërsa në orën 14 në Shtëpinë e Kulturës “Xhemali Berisha” mbahet tubim zgjedhor me anëtarët dhe simpatizantët e lagjes “7 shtatori””, njofton LDK-ja. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Kryetari i Suharekës dhe drejtorët komunal në përkrahje të Ballkanit

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj dhe drejtorët komunalë, kanë bërë një fotografi të përbashkët me fanellat portokalli duke i dhënë përkrahje ekipit të Ballkanit...

Britania bëhet vendi i parë në botë që miraton vaksinën ndaj Omicron

Britania e Madhe është bërë vendi i parë në botë që ka miratuar vaksinën ndaj variantit të koronavirusit Omicron. Sipas zyrtarëve britanikë, vaksina ndaj Omicron...

Lajmet e Fundit