6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

PDK-ja është e gatshme për zgjedhje

Kuci-hajredin5-30Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, ka deklaruar se kjo parti është e gatshme për zgjedhjet nacionale.

Ai ka shprehur optimizmit se edhe në këto zgjedhje PDK-ja do të jetë e para.

“Natyrisht se në zgjedhjet nacionale presim ta rrisim distancën e fuqisë sonë politike në raport me partitë e tjera politike”, ka thënë Kuçi, duke shtuar se të gjithë ata që flasin për zgjedhjet nacionale mendjen e kanë tek rezultati i zgjedhjeve lokale.

Më Shumë

Vdes 41-vjeçari pasi u godit nga rryma elektrike teksa po peshkonte në Romajë

Një person ka vdekur sonte në Spitalin Rajonal të Prizrenit, pasi derisa ishte duke peshkuar me gjenerator elektrik, në fshatin Romajë, ishte goditur nga...

Katër vite pa aktorin Rikard Ljarja

Aktori Rikard Ljarja lindi më 1 prill 1943 në Shkodër. Në vitin 1960 mbaroi maturën dhe në vitin 1965 u diplomua në Shkollën e...

Lajmet e Fundit