2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Vataj premton uljen e taksave

vataj ne MolanKandidati i PDK-së për kryetar të Therandës, Ramë Vataj ka premtuar përmisimin e jetës së qytetarëve në Mohlan.“Do të bëjmë uljen e taksave për vendet malore, sepse nuk është e drejtë që vendet malore të paguajnë taksa njëjtë sikurse qyteti”, tha Vataj.Sipas tij, Komuna e Tharendës i ka taksat më të larta se sa komuna e Prizrenit. “ Të gjitha kërkesat që keni do të realizohen brenda afatit të paraparë kohor. Unë do të jem shërbyes i të gjithë qytetarëve pa dallime partiake”, tha Vataj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Julia Roberts thyen heshtjen për ndarjen nga jeta të Matthew Perry

Gati një muaj pasi Matthew Perry u nda në mënyrë të parakohshme nga jeta, e fundit që ka thyer heshtjen në lidhje me aktorin...

Superliga e basketbollit rikthehet me disa duele të zjarrta

Fundjava do të sjellë përballje interesante në elitën e basketbollit të Kosovës. Kjo xhiro do të hapet me sfidën mes Pejës dhe Golden Eagle Yllit...

Lajmet e Fundit