14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Vataj premton uljen e taksave

vataj ne MolanKandidati i PDK-së për kryetar të Therandës, Ramë Vataj ka premtuar përmisimin e jetës së qytetarëve në Mohlan.“Do të bëjmë uljen e taksave për vendet malore, sepse nuk është e drejtë që vendet malore të paguajnë taksa njëjtë sikurse qyteti”, tha Vataj.Sipas tij, Komuna e Tharendës i ka taksat më të larta se sa komuna e Prizrenit. “ Të gjitha kërkesat që keni do të realizohen brenda afatit të paraparë kohor. Unë do të jem shërbyes i të gjithë qytetarëve pa dallime partiake”, tha Vataj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Pjetër Bogdani, Gjuha shqipe dhe Kombi

Teologu më i njohur shqiptar dhe figura më e ndritur e letërsisë së vjetër shqipe. Imzot Pjetër Bogdani, shquhet jo vetëm si meshtar e...

Reshitaj-Jasharajt: I përkrahim kërkesat e SBASHK-ut, por çka nëse Qeveria nuk ka buxhet për t’iu përkrahur me 100 euro?

Zëvendëskryetarja e parë e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport, Albena Reshitaj, i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe...

Lajmet e Fundit