13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

PDK-ja në Prizren solidarizohet me popullin shqiptar të Shqipërisë

Dega e Partisë Demokratike në Prizren përmes një telegrami ngushëllues ka shprehur ngushëllime për të gjithë familjet e viktimave.

Me keqardhje morëm lajmin e hidhur, lidhur me tërmetet e njëpasnjëshme të përmasave shkatërruese, që po ndodhin sot në Shqipëri.

Goditjet e fuqishme të tërmeteve, të cilat po ndodhin, kanë krijuar pasoja të rënda dhe fatkeqësisht kemi edhe jetë të humbura.

Eshtë një moment dramatik, ku gjithsesi, duhet ruajtur qetësinë dhe të qëndrojmë pranë njëri-tjetrit dhe ta përballojmë këtë goditje së bashku.
Solidarizohemi me popullin Shqiptar dhe u shprehim ngushëllime vëllazërore, familjeve të viktimave.

Do të jemi të gatshëm për çfarëdo që e kërkon situata dhe nevoja, për të dhënë kontributin tonë, për të zbutur sado pak, pasojat e goditjeve të përmasave, që nuk kishim mundur as t’i imagjinojmë dot.

PDK Dega në Prizren, i pezullon të gjitha aktivitetet e saja politike, dhe të gjithë energjinë e saj, do ta orientoj për solidarizim me gjendjen aktuale në Shqipëri

Më Shumë

Shkeljet e të drejtave të njeriut, Qelaj e dorëzon raportin në Kuvend e Kosovës

Shkeljeve që kanë ndodhur në Kosovë për 12 muaj, e rekomandimeve të Avokatit të Popullit mezi iu vjen fundi në raportin 232 faqesh të...

Stuhi breshri godet Rahovecin, dëmtohen kulturat bujqësore

Stuhi të fuqishme kanë goditur sot disa pjesë të Kosovës. Në orët e vona të pasdites një stuhi me breshër ka goditur edhe Dejnin e...

Lajmet e Fundit