16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

PDK-ja në Prizren uron besimtarët për Kurban Bajram

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, Dega e PDK-së në Prizren dhe kryetari i saj Shaqir Totaj, uron të gjithë besimtarët e besimit Islam në Komunën e Prizrenit dhe më gjërë, me urimet më të përzemërta, që ditët që do të vijnë, të na gjejnë të bashkuar rreth sfidave, por edhe për sukseset tona të përbashkëta.

“Festa e Kurban Bajramit, përçon kultivimin e gjithëhershëm të dy dimensioneve, atë hyjnor dhe human”, thuhet në urim, transmeton PrizrenPress.

“Përkushtimet tona të përbashkëta shoqërore, do jenë të vazhdueshme në krijimin e kushteve më të mira për jetë dhe mirëqenie, për të gjithë qytetarët e komunës sonë”.

“Festa e Kurban Bajramit është: simbol i paqes, i gëzimit, i harmonisë, i qetësisë shpirtërore, moment i lartësimit të Krijuesit tonë dhe koha e përkushtimit të gjithëmbarshëm, për afrim mes njerëzve”.

“Urime Kurban Bajramin!”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hoxha largohet nga Ballkani

Rustem Hoxha është larguar nga Ballkani. Ka qenë vetë klubi suharekas që ka njoftuar se futbollisti shqiptar më nuk do të jetë pjesë e...

Ndërron jetë sprinteri legjendar Jim Hines

Njeriu i parë që përfundoi një garë vrapimi prej 100 metrash në më pak se 10 sekonda, Jim Hines, është ndarë nga jeta në...

Lajmet e Fundit