6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

PDK më e madhe se LDK veç për 1680 vota

Hashim Thaç dhe Isa MustafaPDK dhe LDK vazhdojnë debatin mes vete se kush është partia e parë; njëra duke folur për numrin e komunave të fituara, tjetra për atë se prinë në më shumë se komuna se tjetra apo duke përmendur votat për asamble.

Gazeta Express ka siguruar numrin në total të fituar nga kandidatët e partive dhe rezultati është ky:

PDK : 237 mijë e 330 vota

LDK: 235 mijë e 680 vota

AAK: 120 mijë e 829 vota

LVV: 70 mijë e 420 vota

AKR: 41 mijë e 482 vota

PD: 7 mijë e 84 vota

Pra, PDK prinë për vetëm 1680 vota ndaj LDK’së.

Më Shumë

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Të dielën, më 14 prill parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 6-25...

Mbi 1 mijë e 500 gjoba trafiku të shqiptuara për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka shqiptuar një mijë e 516 gjoba trafiku në 24 orët e fundit. Ndërkaq, janë regjistruar edhe numri i përgjithshëm i aksidenteve...

Lajmet e Fundit