6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

PDK: Nuk e përkrahim Iniciativën në Malishevë

IsniKilaj-malishevaDega e Partisë Demokratike të Kosovës në Malishevë dhe kryetari i degës, Isni Kilaj, sqarojnë opinionin publik, se shkrimi i sotëm nëpër media të ndryshme, me titullin “Të mëdhenjtë bashkohen në balotazh”, se kinse Isni Kilaj “mendon se elektorati i tij, do ta përkrahë Begajn, pasi që siç ka thënë ai, është i njëjti elektorat”, është një e pavërtetë, dezinformim.

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Malishevë, është në pritje të rezultateve përfundimtare, dhe varësisht prej rezultateve, që ne besojmë që do të shkojmë në balotazh, ose në të kundërtën, nëse nuk shkojmë në balotazh, qëndrimi i PDK-së në Malishevë, do të bëhet publik me kohë. Prandaj, kjo “informatë” e dhënë nga gazeta e lartpërmendur, është e pavërtetë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti vazhdon ta mbajë banesën 67 metërshe, deklaron 1.551 euro në bankë e kredinë deri në 2052-në

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka deklaruar pasurinë e tij në Agjencinë për Parandalimin e Korrupsionit. Kreu i qeverisë ka deklaruar se pasuri të...

Lirohen qytetarët e Kosovës që u ndaluan mbrëmë nga policia serbe

Para pak çastesh, autoritetet serbe dhanë urdhër për të liruar kosovarët e ndaluar prej mbrëmë në kufirin Kroaci-Serbi. 12 autobusët e ndaluar janë nisur për...

Lajmet e Fundit