18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Përkujtohet 140 vjetori i lindjes së Shtjefën Gjeçovit

ShtjefenGjecoviU përkujtua sot në Shkodër, përmes një konference shkencore, 140 vjetori i lindjes së Shtjefën Gjeçovit, klerikut françeskan që dha një kontribut të veçantë në fushën e albanologjisë, etnografisë dhe arkeologjisë shqiptare.

Konferenca shkencore e titulluar “At Shtjefen Gjeçovi-thesar në hulumtim” u organizua nga Provinca Françeskane Shqiptare dhe biblioteka “Marin Barleti” e qyteti të Shkodrës.

Më Shumë

Shfajësohet Nijazi Kryeziu

 Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, i akuzuari Nijazi Kryeziu ka thënë se nuk ka qenë përgjegjës që të caktoj vijat ndërtimore të...

Hoti: Të pezullohet përkohësisht akciza në naftë

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka kërkuar të merren këto veprime që do e zbusin krizën në Kosovë.   “Për të ndihmuar qytetarët në përballje me...

Lajmet e Fundit