21.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Përleshje fizike dhe tentim vrasje në Prizren

PerleshjeNë Prizren, viktima mashkull me kombësi shqiptar ka raportuar se përderisa ishte duke qarkulluar me automjetin e tij Mercedes me targa SG-246-66 një i dyshuar i panjohur i cili ishte duke qarkulluar po ashtu me veturë, janë ndaluar në rrugë dhe pas një debati të shkurtë e ka sulmuar fizikisht duke i shkaktuar lëndime trupore.

Në ndihmë viktimës i ka ardhur edhe viktima e dytë mashkull me kombësi shqiptar me ç’rast i dyshuari në praninë e disa personave të tjerë ka shtënë me armë zjarri në drejtim të veturave të dy viktimave, me çrast në njërën nga veturat shkakton dëme materiale ndërsa lëndime nga të shtënat me armë zjarri nuk janë shkaktuar, transmeton Indeksonline.

I dyshuari pastaj është larguar në drejtim të panjohur.

Më Shumë

Ballkani ua ndërpret kontratat katër futbollistëve

Kampioni i Superligës së Kosovës, Ballkani, ua ka ndërprerë kontratat katër futbollistëve. Kushtrim Gashi, Theophilus Solomon, Dilvio Hoffman dhe Arens Mateli nuk do të jenë...

DJ-i që shkoi të bëjë muzikë në një shtëpi në Rahovec, vjedh një iPhone 7 – zbulohet nga pronari

Një rast i pazakontë i vjedhjes është raportuar të ketë ndodhur në fshatin Gexhë në komunën e Rahovecit, ku në një aheng familjar është...

Lajmet e Fundit