3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Përleshje fizike dhe tentim vrasje në Prizren

PerleshjeNë Prizren, viktima mashkull me kombësi shqiptar ka raportuar se përderisa ishte duke qarkulluar me automjetin e tij Mercedes me targa SG-246-66 një i dyshuar i panjohur i cili ishte duke qarkulluar po ashtu me veturë, janë ndaluar në rrugë dhe pas një debati të shkurtë e ka sulmuar fizikisht duke i shkaktuar lëndime trupore.

Në ndihmë viktimës i ka ardhur edhe viktima e dytë mashkull me kombësi shqiptar me ç’rast i dyshuari në praninë e disa personave të tjerë ka shtënë me armë zjarri në drejtim të veturave të dy viktimave, me çrast në njërën nga veturat shkakton dëme materiale ndërsa lëndime nga të shtënat me armë zjarri nuk janë shkaktuar, transmeton Indeksonline.

I dyshuari pastaj është larguar në drejtim të panjohur.

Më Shumë

Doli nga shtypi libri “Gazmend Zajmi – një jetë për Kosovën”

Në mënyrë analitike, hulumtuese e shkencore është përfshirë e tërë veprimtaria dhe kontributi i intelektualit të përmasave botërore akademik Prof. Dr. Gazmend Zajmit”, shkruhen...

Trembëdhjetë raste të reja me HIV/AIDS në Kosovë

Dita ndërkombëtare e luftës kundër HIV/AIDS-it e gjen Kosovën me 13 raste të reja të personave të prekur me këtë virus gjatë vitit 2023. Shefi...

Lajmet e Fundit