14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Përleshje mes nxënësve në Prizren

Në  Lubizhdë të Prizrenit sot pati përleshje mes nxënësve. Kjo dukuri po shqetëson në masë të madhe prindërit e mësimdhënësit.
Në përleshjen që ndodhi në Prizren janë përfshirë disa nxënës, të shkollës fillore e të mesme.
 Rasti ka ndodhur rreth orës 10:00 të mëngjesit, ku një grup i nxënësve të një shkolle fillore u kap me një nxënës të gjimnazit, me ç’rast ky i fundit ka pësuar lëndime trupore.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes, është gjetur një thikë, ndërkaq dy persona të dyshuar për këtë rast janë shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të Prokurorit ndaj dy të miturve është iniciuar rasti për lëndim trupor, teksa ende nuk dihen rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja./Gazeta Sinjali

Më Shumë

PSD sot mban protestë, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Partia Socialdemokrate e Kosovës sot organizon protesta kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv. Protesta e PSD-së fillon...

Trepça triumfon ndaj kampionit

Trepça ka shënuar fitore në Therandë ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 85:91 (27:19, 28:26, 14:23, 16:23), në xhiron e 27-të të Prince Caffe...

Enigmë

Lajmet e Fundit