15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Përurohet libri i ish-presidentit Sejdiu, ‘Ora e Kosovës – pavarësia dhe shtetndërtimi’

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka promovuar librin “Ora e Kosovës- Pavarësia dhe Shtetndërtimi”.

Një libër i cili trajton angazhimin e ish-presidentit Sejdiu në etapa të ndryshme historike si dhe rrugëtimin e Kosovës që nga kohërat e vështira në përpjekjet për liri si dhe gjatë fazës së shtetndërtimit.

Në promovimin e këtij libri morën pjesë personalitete të shquara kombëtare e ndërkombëtare.

“Dokumentimi i këtyre ngjarjeve historike do t’i shërbejë brezave të ardhshëm për informimin dhe vetëdijësimin për rolin e shumë gjeneratave që kanë dhënë kontribut të madh për çështjen kombëtare deri në arritjen e pavarësisë, si kurorë e rrugëtimit historik të popullit të Kosovës”, ka thënë ish-kryeministri Ramush Haradinaj, i cili ishte pjesëmarrës në promovimin e këtij libri

May be an image of 4 people, crowd and textMay be an image of 5 people and text

May be an image of 2 people, the Oval Office and text

Më Shumë

Policia shqiptoi mbi një mijë e 900 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1936 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Gjermania sot i dhuron automjete FSK-së

Sot në kazermën e FSK-së “Adem Jashari” do të mbahet ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit me automjete nga Republika Federale e Gjermanisë për Forcën...

Lajmet e Fundit