22.8 C
Prizren
E enjte, 18 Korrik, 2024

Pezullohen kamatat e tatimit në pronë deri më 31 dhjetor

Ministria e Financave dhe Transfereve i ka kthyer përgjigje pozitive kërkesës Asociacionit të Komunave të Kosovës për faljen e kamatave.

Falja e kamatave do të bëhet deri më datën 31 dhjetor.

Gjoba e parapare me ligj, për ata që nuk e paguajne brenda vitit tatimin, i shtohet 17.8 për qind të shumës së tatimit nga tatimpaguesit.

Më Shumë

Dita e finales: Spanja dhe Anglia në kërkim të trofeut

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Anglisë do të takohen sot (14 korrik) në ‘Olympiastadion’ të Berlinit në kërkim të trofeut. Dy ekipet kombëtare do...

Kaplohet nga zjarri një parcelë në Rahovec (FOTO)

Një parcelë në vendin e quajtur Hamoc të Rahovecit është përfshirë mbrëmë nga zjarri. Në fotot e siguruara nga “Rahoveci n’Fokus”, shihen flakët afër vreshtave...

Lajmet e Fundit