19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Ndalohen tre persona në Dragash, nuk respektuan masat kundër koronavirusit

Policia e Kosovës, gjatë 24 orëve të fundit, ndaloi tre persona ne Dragash, të cilët nuk i respektuan masat e vendosura nga autoritetet për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, transmeton PrizrenPress.

Raporti i PK-së:

MOSVEPRIM SIPAS DISPOZITAVE SHËNDETËSORE GJATË EPIDEMISË

·       Dragash, 04.05.2020-10:30. Njësia policore gjatë patrullimit ka hasur në personin e dyshuar mashkull kosovar i cili nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me urdhër të prokurorit kujdestar rasti procedohet në procedurë të rregullt.

·       Dragash, 04.05.2020-09:30. Njësia policore gjatë patrullimit ka hasur në personin e dyshuar mashkull kosovar i cili nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me urdhër të prokurorit kujdestar rasti procedohet në procedurë të rregullt.

·       Dragash, 04.05.2020-11:04. Njësia policore gjatë patrullimit ka hasur në personin e dyshuar mashkull kosovar i cili nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me urdhër të prokurorit kujdestar rasti procedohet në procedurë të rregullt

Më Shumë

Malisheva del me njoftim për biletat e ndeshjes kundër Buducnostit

Malisheva të enjeten me 11 korrik e luan ndeshjen e parë kualifikuese për Ligën e Konferencës. ”Torrando” do të përballet me skuadrën nga Mali i...

Komuna e Dragashit apelon për kujdes të shtuar lidhur me zjarret 

Drejtoria për Mbrojtje, Shpëtim dhe Shërbime Publike në Komunën e Dragashit ka kërkuar nga qytetarët e kësaj ane që të jenë të kujdesshëm me...

Lajmet e Fundit