25.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Plas sherri në Suharekë: Dy persona ia thyejnë dhëmbët një 22-vjeçari, të dyshuarit në arrati

Përleshjet mes të rinjve tashmë janë bërë të zakonshme në vendin tonë. Pothuajse çdo ditë raportohet për sherre të ndryshme, motivet e të cilave shpesh dalin të jenë banale. Si pasojë e kësaj, shumë shpesh viktimat përfundojnë me lëndime serioze, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë ka ndodhur mbrëmë në rrugën ‘Brigada 123’ në Suharekë, ku dy persona dyshohet se kanë sulmuar fizikisht një 22-vjeçar.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se viktima ka denoncuar rastin në Polici, ku ka identifikuar njërin prej të dyshuarve, teksa tjetri është i panjohur për të. Sipas tij, gjithçka ka ndodhur pas një konflikti verbal mes tyre, e që më pas ka eskaluar në dhunë fizike.

Ai ka kërkuar edhe ndihmë mjekësore, pasi të dyshuarit me anë të goditjeve të forta ia kanë thyer dy dhëmbë.

Si rezultat i denoncimit, njësitë policore kanë marrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore që ndihmojnë në lokalizimin e vendndodhjes së të dyshuarve.

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciua.

Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballw ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
info@renelualtahiri.com
Kliko videon 
RENELUAL TAHIRI

Prizren, 30 aktakuza kundër 39 personave

Prokurori i Shtetit ju njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur shtatëdhjetepesë (75) aktakuza kundër tetëdhjetetetë (88) personave, për...

Tahiri: Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje

Ish-koordinatorja e Kosovës për dialog me Serbinë, Edita Tahiri ka thënë se Borrell dhe Lajçak duhet të japin dorëheqje pas sulmit në Banjskë të...

Lajmet e Fundit