8.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Policia në Prizren: Merrni nuse pa krisma të armëve

nusja_me_duvak555555555Policia në Prizren ka kërkuar të shtunën nga qytetarët që të mos i përdorin armët në ahengje dhe dasma familjare.

Rreshteri Vesel Gashi, tha se përdorimi i armëve rrezikon jetën e pjesëmarrësve në dasmë.

“Kërkojmë nga qytetarët që të kenë kujdes nga krismat e pa kontrolluara,sepse ato po shkaktojnë krime dhe po rrezikojnë jetën e të tjerëve”, tha Gashi për TV Besa.

Sipas tij, përdorimi i armëve nëpër dasma është shtuar kohën e fundit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Një qytetar në Rahovec i gjen 10 mijë euro

Një qytetar nga Rahoveci ka treguar anën e tij të lartë njerëzore. Zoti Himaj nga fshati Gexhë i ka gjetur 10 mijë euro të cilat...

Zogaj për degën e Gjykatës në Dragash: Të kthjellet, ose të mbyllet

Gjatë prezantimit të raportit të punës për tremujorin e parë të 2024-ës, kryetarja e Gjykatës në Prizren, Shpresa Emra mori kritika për degën në...

Lajmet e Fundit