22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Portugalia kalon në çerekfinale pas penalltive dramatike

Portugalia ka arritur të sigurojë kalimin në çerekfinale të Euro 2024 përballë Sllovenisë pas gjuajtjeve të penalltive.

120 minuta lojë në Frankfurt u mbyllën në barazim 0-0, ndërsa Cristiano Ronaldo humbi një penallti në minutën e 105-të.

Megjithatë, portugezët triumfuan në gjuajtjet e penalltive, me portierin Diogo Costa që priti tri gjuajtje të sllovakëve: Ilicic, Balkovec dhe Verbic. Për portugezët shënuan Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes dhe Bernardo Silva, 3-0. Në çerekfinale portugezët do të përballen me Francën.

Marketing

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Nga një muaj paraburgim dy të dyshuarve për vrasjen e 26-vjeçarit në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ua ka caktuar nga një muaj paraburgim dy personave të dyshuar për rastin e 26-vjeçarit, i cili të shtunën u...

“Hidroregjioni Jugor” në luftë kundër keqpërdorimit të ujit në Prizren

Kompania e Ujësjellësit "Hidroregjioni Jugor" në Prizren ka nisur një operacion për identifikimin dhe shkëputjen e lidhjeve ilegale të konsumatorëve. "Ekipet e inspektoratit vazhdojnë me...

Lajmet e Fundit