20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Premier League luan kartën e fundit sonte, nderi në duart e Manchester United

Në dy kompeticionet më të mëdha evropiane ka mbetur vetëm një skuadër nga Premier League Angleze.

Rrugëtimin e vazhdon skuadra Manchester Unitet që është në kompeticionin e Europa League.

Ajo do të përballet mbrëmjen e sotme kundër Sevillas, sfidë e vlefshme për fazën e gjysmëfinalve.

Premier League luan kartën e fundit sonte, nderi në duart e Manchester United

Të dyja skuadrat kanë treguar që e dëshirojnë shumë këtë trofe, ata kanë zhvilluar ndeshje me nivele të larta dhe nuk kanë toleruar në asnjë moment.

Antonio Conte, trajneri i Interit ka parashikuar që i finalist do të jetë ekipi i Djajve të Kuq.

Nderi i Ligës Angleze, sonte do të jetë në duar e Manchester United.

Më Shumë

Parashikimi i motit për këtë javë

Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor...

Lira turke shënon rënie të madhe pas fitores së presidentit Erdogan

Presidenti amerikan Joe Biden zhvilloi një bisedë telefonike me homologun turk, Rexhep Taip Erdogan për ta uruar për fitoren në balotazhin e së dielës...

Lajmet e Fundit