18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Prezantimi i Kuvendit të të Rinjve të Prizrenit, para maturantëve

Kuvendi i të Rinjve të Prizrenit, ka bërë prezantimin për angazhimin dhe punën vullnetare para maturantëve të Shkollës së Mesme të Lartë “Loyola Gymnasium”.

Pjesë e këtij prezantimi ishin qindra maturantë.

Ata janë ndarë të kënaqur me angazhimin dhe punën që ky kuvend ka bërë në shërbim të rinisë prizrenase.

Fjalën prezantuese e mbajti nënkryetari i Kuvendit të të Rinjve të Prizrenit, Edi Bushati, si dhe pjesë e ekipit ishin deputetët; Jona Kosova, Donat Nixha dhe Argjenta Buzhala.

Së shpejti Kuvendi i të Rinjve të Prizrenit për të gjithë maturantët nëpër shkollat e mesme të Prizrenit do të vij me risi të reja. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Duele interesante në basketboll, vëmendja në Prizren

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e katërt në Prince Caffe Superligë. Në këtë javë do të zhvillohen tri ndeshje, kurse Trepça – Sigal Prishtina...

Morinë, 42-vjeçari nga Presheva kapet në kufi me 5 kilogramë heroinë

Mëngjesin e sotëm policia ka kapur 5.1 kilogramë heroinë në pikën kufitare të Morinës. Policia njofton se në prangat e policisë ka rënë një...

Lajmet e Fundit