11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Prizren, arrestohet dhe lirohet në procedurë të rregullt i dyshuari për ngacmim seksual të një gruaje

Një rast i ngacmimit seksual është raportuar se ka ndodhur dje në Prizren.

Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një grua.

Por, me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt pas intervistimit.

“Është arrestuar i dyshuari, nën dyshimin se i njëjti e ka ngacmuar seksualisht viktimën femër  kosovare. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit, është liruar në procedurë të rregullt”- ka njoftuar Policia.

 

Sipas Policisë, viktima e këtij rasti ka pranuar tretman mjekësor.

Më Shumë

Dogana në Vërmicë zbulon rreth 30 mijë euro mjete monetare të padeklaruara

Njësit e doganës kanë arritur që të zbulojnë dhe parandalojnë futjen e mjeteve monetare në formë ilegale. Sot në orët e para të mëngjesit...

158 raste aktive me COVID-19

Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike janë edhe 168 raste aktive me COVID-19. Gjatë 24 orëve të kaluara nuk u shënua asnjë viktimë...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit