22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Prizren/ Goditi me veturë nxënësin dhe iku, arrestohet pas katër ditësh

Policia në Prizren ka arrestuar një person i cili pata pak ditësh kishte shkaktuar aksident trafiku dhe kishte ikur nga vendi i ngjarjes.

Rasti ka ndodhur më 6 nëntor, ku i dyshuari ka goditur me veturë një nxënës të shkollës “Fatmir Berisha”, e më pas ka ikur nga vendi i ngjarjes.

“Me datë 06 nëntor 2021, rrethe orës 14:25, në rrugën “Nexhat Fanaj” në Prizren, drejtuesi i automjetit Mercedes (kamionët) me targa vendore, shkaktoi një aksident trafiku, i cili ishte duke lëviz përgjatë rrugës “Nexhat Fanaj”, lagjen Bajram Curri në Prizren dhe ky vozitës kur arrin përball shkollës fillore “Fatmir Berisha”, e godet femiun (nxënësin) qe kishte qene duke lëviz ne at pjesë te rrugës dhe pas goditjes vozitësi me automjetin e tij largohet ne drejtim te pa njohur. Drejtuesi i automjetit nuk u ndal në vendin e aksidentit, duke mos i ofruar ndihmë viktimës. Prindi e dërgon ne emergjencën rajonale në Prizren, pas tretmanit mjekësor viktima është liruar në shtëpi”, thuhet në një njoftim të policisë së Prizrenit.

Pas hetimeve të policisë, është identifikuar dhe ndaluar i dyshuari.

“Zyrtar profesional nga hetimet e njësisë së komunikacionit rrugor në Prizren, e hetuan rastin duke bërë verifikimin e automjetit dhe personit, të njëjtit e ndaluan të dyshimtin dhe e intervistuan për shkaktimin e aksidentit me lëndime dhe ikje nga vendi i ngjarjes. Në lidhje me rastin është informuar prokurori i Shtetit i cili urdhëroi që rasti të hetohet në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimi./

Më Shumë

Blushi tek “Hëna e Shqipërisë” zbulon komplotin e madh ndaj vendit. Ja të pasurit shqiptar që duan izolimin e Shqipërisë

Shkrimtari Ben Blushi në një prej librave të tij, i titulluar “Hëna e Shqipërisë”, një botim i shtëpisë botuese prestigjioze në vend UET-Press, paraqet...

Babë e bir arrestohen në Rahovec

Janë arrestuar babë e bir në Rahovec, pasi burri e kanosi gruan e më pas djali e sulmoi fizikisht babain. “DHUNË NË FAMILJE – Rahovec...

Lajmet e Fundit