24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Prizren: Kontejnerëve me origjinë nga Serbia iu fshihet tabela informuese (VIDEO)

75 kontejnerë që Komuna e Prizrenit i bleu vitin e kaluar, doli se erdhën nga Serbia pikërisht tash kur u aktualizua fushata për të bojkotuar prodhimet serbe.

 

Prizrenasve nuk po u pëlqen fare një pazar i tillë, ku edhe tabela me të dhënat nëpër këto shporta bërlloku iu mbulua.

Edhe opozita lokale akuzon pushtetin që shkeli prodhuesit vendorë, njofton Klan Kosova.

Por sipas drejtorit të Shërbimeve Publike në Prizren, kontrata për 75 kontejnerë e 85 shporta u nënshkrua më 2021 nga ish-qeverisja. Por Çelë Lamaj siguron se në të ardhmen nuk do të veprohet kështu.

Nga kompania që bëri furnizimin “AGRIUM Shpk” me seli në Ferizaj, i thanë Klanit se vepruan konform kontratës dhe se në tender nuk përcaktohej vendi i origjinës së produkteve.

 

Më Shumë

Në Srebrenicë bie shi

Enver Sulaj Varret janë shtrirë në fushën e gjerë Ngado t'i shohësh të del harta e gjelbër e atdheut. Qirinjtë varg ndriçojnë rrugicat e përgjakura Shiu s'e shuan...

Guardiola në histori – Man City kampion për të katërtin vit radhazi në Premierligë

Manchester City nën urdhrat e Pep Guardiolas e ka mbrojtur titullin në Premierligë për të katërtin vit radhazi, që është hera e parë në...

Lajmet e Fundit