4.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

Prizren: Pamje nga vendi ku një person humbi jetën pasi vetura ra në lumë

Një vetaksident me fatalitet ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Reqan të Prizrenit, në kilometrin e parë në drejtim të fshatit Lubinjë e Epërme.

Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës për Paparacin.

Në një përgjigje nga Policia, u tha se vetura ka humbur kontrollin duke mos u përshtatur me kushtet e rrugës dhe ka rënë në një lumë nga një lartësi rreth 30 metra.

Si pasojë e këtij vetaksidenti, ka vdekur pasagjeri i moshës rreth 70-vjeçare.

 

 

Ndërsa, shoferi është dërguar për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve është në gjendje stabile.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

“Të gjitha njësitet relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin”, tha Vesel Gashi, zëdhënësi i PK-së në Rajonin e Prizrenit, për Paparacin.

Më Shumë

Ish-gazetari Ramadan Baraliu aderon në Vetëvendosje

Ish-gazetari dhe politikologu, MSc. Ramadan Baraliut ka aderuar sot në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ëshvë mirëpritur nga kryetari i Qendrës së LVV-së në Prizren, Artan Abrashi...

Këta dy shokë krijuan lëkurën nga kaktusi dhe i shpëtuan jetën 1 miliardë kafshëve

Adrian dhe Marte, dy sipërmarrës me origjinë nga Meksika, kanë zhvilluar një 'lëkurë' vegane të quajtur "Desserto" nga Kaktusi. Ky material eco-friendly ngjan shumë me...

Lajmet e Fundit