22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Mbi 100 anëtarë të rinj aderojnë në PDK të Prizrenit

KOSOVO-VOTENë radhët e PDk-së, sot janë renditur mbi 100-të anëtarë të rinj në mes tyre, mjekë doktor shkencash dhe dhjeta studentë. “Aderimet në PDK janë dëshmi reale e konceptit politikë që mbron interesat e qytetarëve dhe integrimi individual i njerëzve në Partinë Demokratike të Kosovës, partinë e vlerave dhe ku mund të ndërtojnë besim publik për veten e tyre dhe shoqërinë në përgjithësi”, tha nënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj.

“Ne jemi të nderuar sot, me këtë aderim kualitativë dhe kjo për ne strukturat e PDK-së, është garanci e sigurt për fitoren politike dhe qytetare të Komunës së Prizrenit”, tha kandidati për kryetarë të Prizrenit, Ramadan Muja,transmeton rtk.

Enver Hoxhaj theksoi se Ramdan Muja, kryetari aktual dhe njëherësh kandidat për kryetar komune, është përfaqësuesi më dinjitoz i interesave të qytetarëve të Komunës së Prizrenit, i cili nuk din të humb asnjëherë por dinë që ti rendit fitoret radhazi.

Më Shumë

Deputeti ukrainas, me rezolutë në parlament, kërkon që Ukraina ta njohë Kosovën

Deputeti i Parlamentit të Ukrainës, Oleksiy Goncharenko, ka bërë të ditur se ka dorëzuar një rezolutë në parlamentin ukrainas, ku bëhet thirrje që Ukraina...

Plagoset nga një plumb qorr një grua në Prizren

Një grua është goditur nga një plumb qorr, derisa ishte afër një parkingu te tregu ‘Fatoni’ në Prizren, shkruan Gazeta Sinjali. Ngjarja ka ndodhur para...

Lajmet e Fundit