4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Prizrenasit i plaçkitet llogaria bankare

Një burrë nga Prizreni është arrestuar mbrëmë pasi kishte plaçkitur stoli dhe para nga një burrë tjetër.

Policia njofton se rreth orës 18, në fshatin Lubizhdë ,i dyshuari kishte hapur me forcë veturën e viktimës dhe kishte vjedhur stoli.

Më pas sipas raportit, i dyshuari kishte tërhequr nga llogaria bankare e viktimës, 780 euro.

Sipas policisë, me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Vazhdon me intensitet të lartë realizimi i projekteve kapitale në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka mbajtur mbledhjen e përjavshme me drejtorët, ku u raportua për arritjet javore dhe planifikimin për ditët...

Rita Ora në pullat postare të Kosovës

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore, Rita Ora, është bërë pjesë e thesarit të pullave postare të Filatelisë së Postës së Kosovës. Pulla me imazhin e...

Lajmet e Fundit