16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Prizreni, i heshtur në kohën e Ramazanit

Çdo vit, qysh pas iftarit e deri në syfyr prizrenasit mund t’i shohësh rrugëve të qytetit. Ndryshe nga vitet e shkuara, sivjet krejt çka pamë në Prizren gjatë orëve të para të mëngjesit ishin policët dhe ky qytetar i cili po shkonte në punë.

Për Sebajdinin është shumë e dhimbshme ta shohë qytetin e tij kaq të qetë gjatë muajit të Ramazanit.

Furra e vetme që po punon gjatë këtyre ditëve në kohë syfyri është furra “Ardhmëria”. Pronari i saj thotë se puna u ka rënë shumë gjatë këtyre ditëve.

Të infektuar me Covid 19 në Prizren, deri tani janë rreth 60 persona.

 

Më Shumë

Vajzat amerikane përleshen me grushta për një vend parkim

Një parking në qendër tregtare amerikane u kthye në një mollë sherri mes disa vajzave. Siç shihet nga pamjet e bëra publike, sherri ka agravuar...

Këta mund të jenë kundërshtarët e Ballkanit në Champions

Ballkani është shpallur kampion i Superligës së Kosovës në futboll, për të dytën herë radhazi. Ekipi nga Suhareka do të garojë në rrethin e parë...

Lajmet e Fundit