25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Pse nuk e lanë Jakup Krasniqin të votojë? (Video)

JakupKrasniqi-votimiKryetari i Këshillit Kombëtar të “Nismas”, Jakup Krasniqi, nuk i shkoj edhe ashtu siç kishte pritur votimi.

Ai në shkollën fillore “Faik Konica” në Prishtinë, nuk gjeti emrin e tij në njërën nga klasat ku edhe ishte shënuar shkronja e mbiemrit të tij, që fillon me “K”.

Ai në këtë rast reagoi duke thënë “Këta kështu e pështjellin”, duke aluduar në Komisionin Qendror Zgjedhor, shkruan Zëri.

Krasniqi shkoi edhe më tej duke thënë se këta ta humbin edhe të drejtën për të votuar. Më pas ai u drejtuar nga disa komisioner të KQZ-së, për në një klasë tjetër ku edhe votoj.

Ai ishte i shoqëruar nga bashkëshortja e tij dhe vajza.

Më Shumë

Tre të lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në Banjë të Malishevës

Një aksident mes dy automjeteve ka ndodhur në Banjë të Malishevës, ku tre persona kanë pësuar lëndime. Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor, ku...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Lajmet e Fundit