28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

PSG arrin marrëveshje me Vitinha-n

Paris Saint-Germain ka arritur një marrëveshje për të nënshkruar me mesfushorin e FC Porto, Vitinha për 40 milionë euro pas aktivizimit të klauzolës së lirimit të portugezit, sipas Record.

Vitinha u rikthye në FC Porto verën e kaluar pas një huazimi një sezon te Wolverhampton dhe bëri 47 paraqitje në të gjitha garat.

22-vjeçari do të bashkohet me kolegët e tjerë të Portugalisë, Danilo Pereira dhe Nuno Mendes në PSG.

Pasi bindën Kylian Mbappen të qëndrojë, PSG po kërkon të përforcojë skuadrën për të fituar Ligën e Kampionëve.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Vrasja dhe djegia e vëllait në Rahovec, ekspertja thotë se nuk gjetën gjurmë të ADN-së së viktimës

 Eskpertja e ADN-së, Hidajete Muharremi tha se nuk kanë gjetur profil të ADN-së së viktimës nga mostrat e dheut që janë marrë nga vendi...

Era Istrefi merr vëmendje me një nga paraqitjet e fundit, thekson linjat trupore në veshjen plot stil

Këngëtarja e njohur shqiptare, Era Istrefi pas një pauze të gjatë është iu është rikthyer performancave muzikore. Pas lansimit të projekteve të reja, tashmë Era...

Lajmet e Fundit