6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

PSG ndryshon mendje, pritet ta mbajë Neymarin

Paris Saint-Germain thuhet se nuk ka ndërmend të shesë superyllin brazilian, Neymar, gjatë afatit kalimtar të verës.

Braziliani nuk ka arritur asnjëherë maksimumin e tij në klubin parisien për disa sezone, duke vuajtur nga probleme të mëdha dëmtimesh dhe duke mos e çuar skuadrën drejt lavdisë së Ligës së Kampionëve.

Situata e tij, e sidomos eliminimi i fundit nga Real Madridi në Ligën e Kampionëve, i cili pasoi me vërshëllimat e tifozëve në ndeshjen ndaj Bordeaux, u përfol se Neymar do të largohet përfundimisht.

Megjithatë, mediumi i njohur Le10Sport këmbëngul se PSG nuk është në disponim për të shitur Neymarin, me Barcelonën që shpreson ta rikthejë atë në Nou Camp.

Me PSG-në gati të sigurt se do të humbasë Kylian Mbappe në një transferim të lirë, ata pritet të mbajnë Neymarin dhe Lionel Messi, dhe të ndërtojnë një ekip të ri për sezonin e ardhshëm.

Ndryshe, gjatë ditëve të fundit u raportua se PSG i ka ofruar katalunasve dhe disa klubeve tjera evropiane shërbimet e brazilianit.

Sipas Foot Mercato, Barça është shumë e etur për të nënshkruar me Neymar dhe ky burim sugjeron se PSG mund të ketë një interes për t’u ndarë me brazilianin, për shkak të pagës së tij të lartë. /Telegrafi/

Më Shumë

Vidhen rrethojat e varrezave në Suharekë

Një person është ankuar në Policinë e Kosovës se në një fshat të Suharekës janë vjedhur rrethojat e varrezave. Në raportin 24 orësh policor nuk...

“Hutohet” Shaqir Totaj i PDK-së, ia bën share Albin Kurtit – por i bie pishman

Kryetari i Komunës së Prizrenit, i cili vjen nga radhët e PDK’së, Shaqir Totaj, duket se është emocionuar shumë pas fitores së Zvicrës kundër...

Moti për sot

Lajmet e Fundit