7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka treguar se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët dhe se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 – 1 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu”, ka njoftuar IHMK-ja.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 – 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Më Shumë

BE dakordohet për liberalizim të vizave për Kosovën

Ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian sot janë pajtuar për t’i dhënë mandatin Këshillit Evropian për të negociuar çështjen e liberalizimit të vizave...

Alabbar: Durrësi do të jetë një Monako e dytë

Kur në Shqipëri debati publik e politik për projektin e Portit të ri Turistik të Durrësit vijon të jetë i ndezur, Mohamed Alabbar deklaron...

Lajmet e Fundit