0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Publikohet traileri i filmit për Hendrixin

20140704224711806600Rolin e Hendrixit e luan André Benjamin, i njohur si Andre 3000 nga gruoi Outkast
Meqë produksioni nuk e kishte marrë të drejtën për muzikën e Jimit, është vendosur që filmi të paraqet jetën e Hendrixit 1 vit para se të bëhet i njohur dhe para se të bëhet krijuesi i një numri të madh të këngëve kult të të gjitha kohërave.

Filmi është vendosur mes viteve 1966 dhe 1967, kur Hendrix ishte një kitarist përcjellës i pa njohur në Nju Jork, në një klub ku e kishte zbuluar një grup muzikor dhe e kishte marrë me vete në Londër.

Skenarin dhe regjinë e “një viti nga jeta e Hendrixit” e ka bërë John Ridley, i cili është shpërblyer me Oscar për filmin “12 Years a Slave” (2013)

Rolin e Hendrixit e luan André Benjamin, i njohur si Andre 3000 nga gruoi Outkast. Premiera e filmi “All is by my side” është përcaktuar të jepet me 26 shtator./ KultPlus.com

Më Shumë

Shi e borë javën e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se gjatë javës së ardhshme do të mbajë mot me shi dhe me borë. Të hënën, sipas IHMK-së, në...

Samiti i UEFA: Rusia mbetet e përjashtuar

Klubet ruse të futbollit dhe ekipi i tyre kombëtar nuk do të mund të marrin pjesë në garat evropiane për sa kohë që lufta...

Lajmet e Fundit