22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Punësoi ilegalisht tre shqiptarë, pronari i kantierit të ndërtimit mund të dënohet me 10 vjet burgim

10 vjet burgim ose 500 mijë euro gjobë.

 

Ky mund të jetë dënimi i ashpër me të cilin do të përballet një pronar i një kantieri të ndërtimit në Gjermani.

Kjo pasi i kishte punësuar ilegalisht tre shqiptarë, dy nga Shqipëria dhe një nga Maqedonia e Veriut.

Zyrtarët e kontrollit financiar, ‘zbarkuan’ në vendpunishte në Sud-Recklinghausen, në regjionin e Dortmundit.

Shqiptarët, e moshës 24, 32 dhe 38 vjeç, pasi u identifikuan u kuptua se nuk kishin leje të qëndrimi e as leje të punës.

Sipas mediave gjermane ndaj tyre u procedua penalisht për qëndrim të paligjshëm, përcjell Klankosova.tv.

Disa media gjermane kanë shkruajtur lidhur me rastin para disa ditësh/ Klankosova.tv

Më Shumë

Martesa me Kiarën një mashtrim i madh, publikohet dokumenti që vërteton se Luizi është beqar

Natën finale të BB VIP, Luizi dhe Kiara lidhën martesë në Bashkinë e Tiranës në prezencë të Erion Veliajt dhe duke shijuar muzikën e...

Gjendet pa shenja jete një person në shtëpinë e tij në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në Prizren. Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes. Lidhur...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit