9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Rahovec, gjykohet ngasësi i aksidentit fatal (VIDEO)

Gjukata Themelore e Gjakovës shpalli fajtor 61 vjecarin nga Prizreni, Durak Hoxhaj, për aksidentin që ndodhi më 26 korrik në magjistralen Xërxë-Rahovec.

Hoxhaj, të cilit atë dit i vdiq gruaja, u dënua me 3 vjet e 6 muaj burgim për veprën penale, rrezik i trafikut publik.

 

 

 

Më Shumë

Arrestohet një person në Suharekë për dhunimin e një të miture

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Suharekë për dhunimin e një të miture në nëntor të vitit të kaluar. Siç ka njoftuar Policia...

PSD sot mban protestë, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Partia Socialdemokrate e Kosovës sot organizon protesta kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv. Protesta e PSD-së fillon...

Lajmet e Fundit