21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Rama pyet Luizin nëse martesa me Kiarën është reale apo për spektakël

Fama e Luiz Ejllit ka përfshirë pothuajse të gjithë dhe fituesi i Big Brother VIP Albania 2 po vazhdojnë të jetë i pranishëm në shumë dalje publike dhe intervista.

Së fundmi, edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ftoi këngëtarin në një ‘podcast’ bashkë me kryetarin e sapo zgjedhur të Shkodrës, Benet Beci.

Mes një interviste që Rama i bëri Luizit për gjithë rrugëtimin e tij, kryeministri e pyet gjithashtu për martesën me moderatoren dhe ish-banoren e BBVA 2, Kiara Titon.

Foto: Edi Rama/Facebook

Një ceremoni martesore mes Luizit dhe Kiarës u zhvillua në natën finale të BBVA dhe kurorëzimi i tyre u bë nga i pari i Tiranës, Erion Veliaj.

Dhe Rama e pyeti nëse martesa e tyre ishte reale, apo sa për spektakël.

“Një gjë dua të di unë, kjo martesa sa dole nga aty është reale apo vazhdim i spektaklit, po pyes se thash larg qoftë se këtë e ka organizuar Lali (Erion Veliaj) se do patjetër të martonte Luizin, urojë të trashëgohesh dhe të kesh një martesë sa më të lumtur”, i tha Rama.
Foto: Edi Rama/Facebook

“Unë nuk e di si i ke punët me Lalin, por është reale, më erdhi keq që nuk ishe”, u përgjigj Luizi.

Në këtë intervistë, Rama me dy të ftuarit e tij foli edhe për ndikimin që Luizi pati në fushatën e Becit në Shkodër. /Telegrafi/

Më Shumë

Përkujtohen dëshmorët e rënë në ‘Betejën e Rahovecit’

Sot janë përkujtuar dëshmorët Agim Çelaj, Sadik Shala, Afrim Krasniqi, Hamdi Berisha, Habib Berisha, Gani Paçarizi, Liman Gegaj, Ramadan Morina dhe Ruxhdi Gjyliqi,...

Moti me diell, temperaturat 38 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës, njofton se sot mban moti me diell. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Lajmet e Fundit