7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Ramadan Muja imiton Presidencën amerikane

Ramadan Muja 2Zyra e kryetarit të Komunës së Prizrenit prej vitesh i referohet ndërtesës së Kuvendit Komunal si “Shtëpia e bardhë”, ndërkohë që hapësira ku i zhvillon takimet Ramadan Muja së fundmi emërtohet si “Zyra ovale”, që përbën një analogji të pastër me Rezidencën zyrtare dhe vendin e punës së presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan Koha Ditore.

Bashkëpunëtorët e kryetarit të Prizrenit e pranojnë se lidershipi komunal i përdor këto emërtime për shkak të frymëzimit dhe vlerave që përfaqëson Rezidenca presidenciale e SHBA-së.

“Komuna konsideron se shtëpia ku merren vendimet që e ngrenë cilësinë e jetesës së gjithë qytetarëve me vendimmarrje demokratike, transparente, llogaridhënëse vërtet është “Shtëpi e bardhë” për atë target të qytetarëve që i atakon një vendim i marrë në dobi të tyre.

Më Shumë

Filluan punimet në rrugën “Shuaip Spahiu” në Prizren, bllokohet ura afër Administratës

Është bllokuar për qarkullim ura afër Aministratës  së Prizrenit, për shkak fillimit të punimeve  të kanalizimit në rrugën “Shuaip Spahiu”. Ajo do të jetë e...

Fotografia e parë e nipit të Michael Jackson nga filmi biografik i ardhshëm

Filmi, me Jafar Jackson në rolin e mbretit të popit, do të shfaqet premierë më 18 prill 2025. Ai ka një ngjashmëri të jashtëzakonshme...

Lajmet e Fundit