6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Ramazani fillon ditën e shtunë

Agjërimi i Ramazanit fillon më 2 prill 2022.

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e gjerë se Muaji i madhëruar i Ramazanit fillon ditën e shtunë më 2 prill 2022.

“Me rastin e fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit, Kryesia e BI-së, përgëzon besimtarët në Kosovë, diasporë e trojet tona duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me njëri tjetrin. Me fat Muaji i madhëruar i Ramazanit, agjërim të lehtë dhe të pranuar!”, thuhet në njoftimin e BIK-ut.

Më Shumë

Lajmet e Fundit