25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Reagon Komuna e Malishevës pasi mësuesi rrahu nxënësin më 7 mars

Një mësimdhënës i një shkolle fillore në Malishevë, ka bërë një gjest skandaloz. Ai ka rrahur një prej nxënësve të kësaj shkolle dhe me dhunë e ka larguar nga ora.

Për këtë incident ka reaguar edhe kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, i cili ka kërkuar nga drejtori i shkollës që të merren masat për ndriçimin e rastit.

“Sot në SHFMU “Afrim Krasniqi” në Bardh, ka ndodhur një incident në mes një arsimtari dhe një nxënësi, ku arsimtari e ka goditur nxënësin, së paku dy herë. Edhe në rrjetet sociale, është publikuar një video ku shihet veprimi i arsimtarit.

Me këtë rast, Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka reaguar menjëherë rreth kësaj ngjarje dhe ka kërkuar nga drejtori i SHFMU “Afrim Krasniqi” në Bardh, që të merr të gjitha masat për ndriçimin e rastit dhe veprimet tjera sipas detyrës”, thuhet në njoftimin e komunës.

Moti sot: Më i nxehtë se dje, temperaturat deri në 25 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale...

Mungon eksperti financiar, shtyhet gjykimi ndaj ish-drejtorit të Urbanizmit në Prizren

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të shtyjë seancën kundër ish-drejtorit të Urbanizmit, Nijaziu Kryeziu, pasi mungoi eksperti financiar.Kryeziu po gjykohet se ka lidhur kontrata...

Lajmet e Fundit