11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Real Madrid shpallet kampion i La Ligas për herë të 35

Real Madrid është shpallur kampion i La Liga për herë të 35 në histori. Los Blancos kanë mposhtur 4-0 në shtëpi Espaynol.

Kur kanë mbetur edhe 4 ndeshje nga fundi, Los Blancos ka grumbulluar 81 pikë, 17 pikë më shumë se Sevilla e vendit të dytë.

Sa i përket ndeshjes golat u realizuan nga Rodrygon 33? 42?, Asensio 55? dhe Karim Benzema në minutën e 81?.

May be an image of 5 people

Më Shumë

Gjendja shëndetësore e burrit të Shkurte Fejzës, flasin nga spitali i Prizrenit

Një veturë e ka goditur bashkëshortin e këngëtares, Shkurta Fejzës, Hajrush Behlulin. Por gjendja e Hajrush Behlulit është stabile. Kështu ka thënë shefi i emergjencës...

Mish dhe ndryshk

Asgjë nuk ishte më absurde, sureale, e paarsyeshme, e kotë, e tepërt, se ushtria, shkolla, puna, shoqëria, arti, kultura, ekonomia, partia, ideologjia, të gjitha...

Lajmet e Fundit