7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Rexhaj: Serbia vazhdon ta cenojë sigurinë e Kosovës, Radojiçiqi të ekstradohet

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se shteti serb vazhdon ta cenojë sigurinë e Republikës së Kosovës.

Duke përmendur rastin në Banjskë, Rexhaj tha se edhe pas tetë javësh, kryeterroristi Milan Radojiçiq vazhdon të jetë nën mbrojtje nga Serbia. Ai ka kërkuar që Radojiçiqi të ekstradohet në Kosovë.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Që pas sulmit në Banjskë, aktiviteti i terroristit serb nuk kanë pushuar së riorganizuari kundrejt republikës së Kosovës. Pesë muaj pas arrestimit të policëve dhe tetë javë pas vrasjes së rreshterit Afrim Bunjakut, terroristët vazhdojnë të jenë në mbrojtje nga shteti serb”.

“Serbia asnjëherë nuk ka pushuar së kërcënuari sigurinë në Kosovë edhe pas presionit nga ndërkombëtarët, shteti serb ende nuk i ka larguar forcat përskaj kufirit me Kosovën por i ka shtuar edhe më shumë ato”.

“Sigurisht që të vihen para drejtësisë për veprat terroriste dhe për vrasjen e rreshterit Afrim Bunjaku”./eo

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Ndahet nga jeta veterani i UÇK-së dhe ish-polici, Asllan Gashi

Ka ndërruar jetë në moshën 68 vjeçare, veterani i UÇK-së dhe ish- polici i Kosovës,  i cili jetonte në Prizren, Asllan Gashi. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ I ndjeri, Asllan...

Liria pret Fushë-Kosovën në duelin e skuadrave të fundit në tabelë, formacionet zyrtare

Liria do të përballet me Fushë -Kosovën në kuadër të xhiros së 22-të në Albi Mall Superligë. Është një përballje mes dy skuadrave të fundit...

Lajmet e Fundit