1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Murati: Për vitin 2024 komunat do të kenë mbështetje rekord me buxhet

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar se për vitin 2024 komunat do të kenë mbështetje rekord me buxhet.

“Për 2024, komunat do të kenë mbështetje rekord me buxhet. Kjo vjen si rezultat i efikasitetit të Qeverisë për të rritur të hyrat, të cilat pastaj mund të shpërndahen në formë të granteve për komunat. Ecuria e buxhetit të ndarë për komunat, nëpër vite, si dhe rritja vjetore”, ka shkruar Murati në “Facebook” ku edhe ka publikuar një tabelë.

 

 

Më Shumë

Florian Tufallari sapo ka lansuar një super këngë te titulluar ”Xhan o Xhan”

Pas hiteve të një pas njëshme Florian Tufallari vjen edhe me një tjetër hit të titulluar ‘’Xhan o Xhan”, ku bashkëpunëtorët janë: Music; Sardi...

Sulo Gradeci: Ju rrëfej Enver Hoxhën, si e mbrojta për 30 vjet

Rrëfimi i kolonel Sulo Gradecit, shefi i Sigurimit të Sekretarit të Parë të PPSH-së, njeriun që i qëndroi pranë dhe u përkujdes për jetën e...

Lajmet e Fundit