7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Rexhep Selimi e Florin Krasniqi në AAK?

Kurti,Krasniqi, SelimiDy deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi dhe Florin Krasniqi, pritet t’i bashkohen Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.
Lajmi është dhënë nga televizioni Klan Kosova, i cili i referohet disa burimeve brenda partisë së Ramush Haradinajt.

Sipas këtij televizioni, arsyeja e largimit të deputetëve Selimi dhe Krasniqi lidhet me pakënaqësitë e tyre me veprimet e dhunshme të VV-së në Parlament dhe jashtë tij.

Megjithëkëtë, Rexhep Selimi, i kontaktuar nga Klan Kosova, e ka mohuar një lajm të tillë, transmeton telegrafi.

Ndërkohë deputeti i AAK-së, Duat Haradinaj ka konfirmuar pakënaqësitë e dy miqve të tij, Selimi e Krasniqi.

“Miqtë e mi janë distancu nga ato veprime”, ka thënë ai.

Më Shumë

Osmani uron Kosovën – Kujton Rugovën, familjen Jashari e të gjithë ata që dhanë jetën për liri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për nder të Ditës së Pavarësisë, ku Kosova shënon 16 vjet si...

Identiteti kombëtar në veshjet tradicionale: Përparëset në ekspozitën e Prizrenit

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, do të organizojë një ekspozitë me titullin “Përparëset – Kanacat e krahinave etnografike shqiptare”. Ekspozita organizohet për nder...

Lajmet e Fundit