13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Rishikimi i EULEX-it, nismë e gabuar

PeterBlomeyer-ambasadori gjermanGjermania i kundërshton kritikat ndaj misionit evropian për sundim të ligjit në Kosovë.

“Po të isha unë kosovar, do të gëzohesha nëse EULEX-i vazhdon të ndihmojë Kosovën në rrugën drejt ndërtimit të shtetit ligjor dhe në rrugën drejt BE-së. Ndoshta taksapaguesit gjermanë kanë një mendim tjetër për këtë”, shprehet ambasadori gjerman, Peter Blomeyer në një intervistën për “Kosova Sot”, duke pranuar se kapacitetet e misionit janë të kufizuara, por politika duhet të mos ndikojë në punën e tij.

Sipas ambasadorit gjerman, rishikimi i mandatit të EULEX-itë është formë e gabuar.

Juventus është i interesuar për Pierre-Emile Hojbjerg

Pierre-Emile Hojbjerg thuhet se ka tërhequr vëmendjen e Juventus-it, i cili mund të bëjë një lëvizje për lojtarin e Tottenham në janar. Reprezentuesi danez e...

Prizren, shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarit për grabitjen e mbi 13 mijë euro në dy filiale mikro-financiare

Për shkak se gjykata nuk ka prova se të dëmtuarit A.Z. dhe A.F., janë ftuar në mënyrë të rregullt, ka dështuar të mbahet shqyrtimi...

Lajmet e Fundit