19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Rita Ora uron në shqip

Rita Ora-Playboy4Nuk është hera e parë që këngëtarja e njohur me famë botërore Rita Ora, flet për vendin e saj dhe në gjuhën amtare.

Por, sa herë e bën përsëri, kjo zgjon edhe më shumë dashurinë dhe respektin që publiku shqiptar ka për të. Së fundmi këngëtarja në gjuhën shqipe ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame me rastin e festës së Fitër Bajramit. E edhe pse ajo nuk e zotëron më së miri gjuhën shqipe, përpjekja që ajo bën është sa madhështore aq edhe e lezeçme.

“Urime bajramin krejt muslimve! Spo di qysh munem me e thon shqip, but may God bless you and your families! Ju dua”, ishte mbishkrimi i këngëtares i cili u prit me shumë dashuri nga ndjekësit e saj nëpër faqe të ndryshme të këngëtares në rrjete sociale.

Më Shumë

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është...

MKRS-ja shkruan për koncertin e mbrëmshëm të Shkurte Fejzës: I solli publikut emocione të mëdha

“Me këngë të paharrueshme që për pesë dekada ka mbajtur gjallë atdhedashurinë e shqiptarëve dhe rezistencën e tyre, mbrëmë këngëtarja Shkurte Fejza i solli...

Lajmet e Fundit