6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Rrënohet një objekt i vjetër në Prizren

Në lagjen Bazhdarhane të qytetit të Prizrenit ka nisur rrënimi i një objekti të vjetër. Lëvizja Vetëvendosje në këtë komunë reagon kundër këtij projekti, ndërsa operatori ekonomik dhe inspektorati deklarojnë se po punohet në bazë të ligjeve në fuqi të komunës së Prizrenit.

Automjetet e rënda u panë këtë të shtunë në lagjen Bazhdërhane të qytetit të Prizrenit, duke rrënuar një objekt të vjetër. Operatori ekonomik thotë se është pronari i objektit që ka ekzistuar dhe po vepron sipas ligjeve në fuqi për rrënimin dhe ndërtimin e një objekti të ri në këtë zonë.

Drejtori i drejtorisë së inspektorateve Islam Ukimeri thotë se, lejen për rrënim e ka marrë nga drejtoria e urbanizmit dhe sipas tij, operatori është duke e zbatuar planin komunal .

Lidhur më rrënimin e këtij objekti dhe ndërtimin e objektit të ri, ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje në këtë komunë, e cila u bënë thirrje institucioneve relevante që të marrin masa ligjore për t’i vënë në përgjegjësi personat e papërgjegjshëm të përfshirë në këtë rast./RTK

Më Shumë

Ballkani e mbyll stinorin vjeshtor me fitore të thellë ndaj Gjilanit

Ballkani ka shënuar fitore të thellë ndaj Gjilanit, me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës. Golin e parë në...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar një person të kërkuar nga gjykata. Ai është dërguar në vuajtje të dënimit. Rr. Afrim Bytyqi, Prizren 30.11.2022 – 11:40. Në bazë...

Lajmet e Fundit