32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Rreth 2500 gjoba trafiku për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka regjistruar gjobat e trafikut për 24 orët e fundit

 

2 mijë e 460 gjoba trafiku janë shqiptuar për një ditë në Kosovë.

Ndërkaq janë regjistruar edhe 26 aksidente me të lënduar e 35 të tjerë me dëme materiale.

Po ashtu, janë arrestuar 20 persona gjatë një dite, ndërsa 10 janë dërguar në mbajtje.

Katër të tjerë janë dërguar në vuajtje të dënimit.

Më Shumë

Përkujtohen dëshmorët e rënë në ‘Betejën e Rahovecit’

Sot janë përkujtuar dëshmorët Agim Çelaj, Sadik Shala, Afrim Krasniqi, Hamdi Berisha, Habib Berisha, Gani Paçarizi, Liman Gegaj, Ramadan Morina dhe Ruxhdi Gjyliqi,...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 34 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë me dije se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë ditës mund të sjellin...

Lajmet e Fundit